pátek 3. února 2017

Pátek 3.2.2017

Ve čtvrtek mě skolila dost hnusná chřipka,peru se s horečkou a jsem trochu mimo :-(((
Tak doufám,že jste si Tlapičkování užily a posílám dopis od Slávky...


Ahoj Miruš a ostatní, tlapičky proběhly, bylo nás sedm, ale stejně to bylo  jako v úle včeliček. Posílám fotky na vložení našich stránek -  krásnou zelenou deku Věrky (ve skutečnosti je barva zeleně jedovatá, ale nádherná, asi jsem to vzala moc zblízka), prokviltovaná ručně - steh jako steh,  pak je deka Evičky Martínkové z Mostu - celá šitá v ruce, skvělá práce - steh jako steh, jak jinak  a růžová rozpracovaná deka je zase Věrky Šturmové.
Vyfotila jsem batůžky, které už děvčata našila marůdkům do Motola. Ten největší byl cca 36 cm x 32 cm, pak byly i menší, asi je dobré našít různé velikosti, říkala Dáša že děti na onkologii jsou fakt v rozmezí miminka až 18 let. Jsou i s podšívkou, to jsem nefotila, však jsme holky šikovné.  Nafotila jsem pečlivě popruhy, musí být širší, aby se váha batůžku rozložila a dětem nezpůsobovala bolest nebo odřeniny. Věrka to krásně vymyslela s popruhem koupeným ve švadlence. Také se prý již zajímaly kolegyně ze spolku spolupracující s Motolem,  zda budou pytlíčky na kuličky, jeden jsem nafotila - mohou být také různé, malé, větší, atd. Úplně nejvíce prý časově "hoří" vlaječky, máme jich usmolených snad do 30, mělo by jich být cca 300, pokud by každá z nás  ušila alespoň 20, bylo by skvělé, ale to asi "nedáme". My co jsme je už vlaječky šily, doporučujeme  zpevnit alespoň slabým vatelínem, nebo vlizelínem, jinak je to dost hadrovaté - pokud se šije ze silné látky, není potřeba.
Velikonoční výzdoba na zámek -  Dáša naporcovala látky na sluníčka a lístky tulipánů a hlavně sdělila představu,  ty chytřejší dnes pochopily a ušijí sluníčka, my tupé počkáme na výsledek šikovnějších kolegyň, budeme se inspirovat a potom teprve šít (třeba já :-)) sluníčka později. Na tulipány si připravíme lístečky doma (to musel pochopit každý) a příště na tlapičkách motat květ tulipánu. Takže, kdo dnes nebyl, nevadí, tulipán si umotá určitě a lístečky došije dodatečně.
Snad jsem vše zachytila správně, mějte se fajn a zase příště Slávka

Mirko, buď tak hodná, než odešleš děvčatům, vlož ještě do textu k baťůžkům, že je také vhodné ho zpevnit vlizelínem - aspoň Věrka ho měla nažehlený na látce zvenku, je to pevnější. Děkuji Sl. Holky,smekám,jste strašně šikovné ...

 ještě pár nápadů z pinterestu https://cz.pinterest.com/mirkakimlova/bunting/

Žádné komentáře:

Okomentovat